O mnie

Pracownia emocji w Kielach

Miejsce, w którym pomagam rozwinąć skrzydła.

Nazywam się Ida Najgeburska-Białek jestem psychologiem dziecięcym i nauczycielem Montessori, towarzyszę rodzicom i dzieciom w pokonywaniu różnych trudności, które spotykają na wspólnej drodze rozwoju. Wspólnie z rodziną ustalam potrzeby, oczekiwania i plan działania, a to wszystko po to, by w efekcie życie danej rodziny stało się lepsze.

Pomagam dzieciom okiełznać ich budujące się umiejętności poznawcze, wspieram w odszukiwaniu się w buzujących emocjach oraz prowadzę za rękę podczas zdobywania umiejętności społecznych. Natomiast rodzicom pomagam znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, rozwiewam wątpliwości dotyczące rozwoju i wychowywania dzieci oraz wspieram w odszukiwaniu własnej drogi w roli rodzica.

ida najgeburska-białek

Pracuję z dziećmi w wieku 0-12 lat, ponieważ głęboko wierzę, że jest to czas gwałtownych i dynamicznych zmian rozwojowych dających fundament decydujący o tym, jakim człowiekiem stanie się nasze dziecko. Na tym okresie ciąży zatem ogromna odpowiedzialność na nas-rodzicach, a uczestniczenie w unikalnym procesie jest za każdym razem niezwykle fascynujące.

Posiadam dziewięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i ich rodzinami. Skończyłam psychologię (specjalizacja psychologia stosowana) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności praktyczne na licznych kursach m.in.: Sposoby pomocy dziecku z zaburzeniami społeczno-emocjonalnymi. Metody pracy; Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Kurs Nauczyciela Przedszkolnego metodą Montessori. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w placówkach, których celem było wspieranie dzieci i ich rodzin w trudnościach rozwojowych.
W swojej pracy koncentruję się na problemie i jego rozwiązaniu, wspólnie z pacjentem dążę do poprawy jakości życia oraz satysfakcjonującego, codziennego funkcjonowania.

Uważam, że podstawą dobrej relacji terapeutycznej jest dbanie o atmosferę pełną zrozumienia, poczucia bezpieczeństwa oraz szacunku do drugiej osoby. W kontakcie z drugim człowiekiem, bez względu na jego wiek, kieruję się empatią, otwartością oraz akceptacją.

W pracy z dziećmi obserwuję ich zachowanie pod kątem rozwoju psychospołecznego i specjalizuję się w następujących obszarach pomocy:
· opóźnienia/dysproporcje psychorozwojowe u dzieci;
· trudności w rozpoznawaniu i wyrażaniu emocji;
· kłopoty z asertywnością;
· problemy w komunikacji z najbliższymi;
· niskie poczucie własnej wartości;
· trudności w radzeniu sobie ze stresem;
· trudności szkolne;
· trudności z koncentracją uwagi;
· nieśmiałość;
· przejawianie zachowań agresywnych;
· trudności w poradzeniu sobie z sytuacjami kryzysowymi oraz nagłymi zmianami w życiu dziecka (np. śmierć bliskiej osoby, choroba, rozwód rodziców).

Podczas konsultacji z rodzicami przyglądam się problemom, szukam z nimi najlepszych rozwiązań, wyjaśniam przyczyny niepokojących zachowań, podpowiadam jak wspomóc rozwój dziecka oraz jak się z nim komunikować.